Zamontowane białe rolety okienne

Jakie rolety okienne wybrać do domu?

Rolety okienne to rodzaj osłony okiennej, która jest montowana w ramie okiennej, aby zablokować światło. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak: tkanina, winyl, drewno czy plastik. Rolety okienne są zwykle zawieszane na górze lub na dole ramy okiennej, aby zablokować światło wpadające do pomieszczenia. Rolety pokryte tkaniną są dostępne w wielu kolorach i różnie wykończone. Niezależnie od tego jaki rodzaj rolet okiennych wybierzesz, większość z nich można spersonalizować pod względem wymiarów i design’u.

Jakie funkcje spełniają zasłony okienne ? Dlaczego ich potrzebujemy w domu ?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zasłon okiennych. Wszystkie z nich spełniają pewne funkcje wspólne, do których są stworzone. Mianowicie, przede wszystkim zasłony okienne służą do tego, aby ograniczyć lub zablokować dostęp wpadającego światła słonecznego do pomieszczenia. Dzięki roletom okiennym możesz regulować jego ilość. Innym zadaniem rolet okiennych jest zapewnienie prywatności domownikom. Jest to szczególnie komfortowe, jeśli mieszkasz na osiedlu w bloku, a na przeciwko Twoich okien są okna sąsiadów. Ludzie z natury mogą być ciekawscy i mogą zaglądać do Twoich okien. Rolety okienne skutecznie zasłonią Twoje mieszkanie przed wścibskimi spojrzeniami. Z kolei dla domowników oprócz tego, że mogą czuć się komfortowo i nieskrępowanie w swoim domu, rolety okienne mogą stworzyć przytulną atmosferę. W zależności od tego z jakich materiałów są zrobione, dodatkowo umożliwiają:

  • odbijanie promieni słonecznych
  • zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu wnętrz (plisy termiczne)

Jakie są rodzaje rolet okiennych ?

Rolety okienne mogą występować w postaci : żaluzji drewnianych, plis, rolet dzień-noc, plis DUO, rolet rzymskich, rolet dachowych itp. Każda z rolet okiennych jest wykonana z innych materiałów.

Żaluzje drewniane – żaluzje drewniane składają się z drewnianych lameli, które połączone są ze sobą sznurkiem lub taśmą. Mechanizm do zwijania i rozwijania żaluzji może znajdować się po lewej lub prawej stronie, w zależności od preferencji klienta. Lamele mogą mieć szerokość 25mm lub 50mm.

  • Plisy – plisy to rodzaj oprawy okiennej, która zrobiona jest z tkaniny. Tkanina ta ułożona jest w formie zakładek. Plisy mogą być bezinwazyjne – co oznacza, że nie ma konieczności wiercenia otworów, a także nie muszą być mocowane na stałe. Plisy można rozwijać dowolnie z góry do dołu, z dołu do góry, na dowolnej wysokości.
  • Rolety dzień-noc – Rolety te charakteryzują się tym, że posiadają tkaninę, która na przemiennie ma dwa rodzaje pasków. Jeden pasek jest zrobiony z tkaniny, które całkowicie blokuje światło, a drugi jest z tkaniny, który ma dużą przeziorność światła – jest biały lub jasny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.