Mężczyzna trzyma mały kosz na pranie a obok stoi kobieta z płynem do prania

Gdzie umieścić kosz na pranie?

Umieszczenie kosza na pranie w odpowiednim miejscu jest ważne, aby ułatwić organizację i utrzymanie porządku w domu. Gdzie umieścić pojemnik na brudną bieliznę? I jak wybrać odpowiedni kosz? Dziś podpowiadamy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kosza na pranie?

Wbrew pozorom wybór kosza na pranie nie powinien być bagatelizowany. Ten niepozorny dodatek jest bardzo praktyczny. A jeśli dopasujesz go aranżacji łazienki, to stanie się estetyczną dekoracją. Na co zwrócić uwagę przy wyborze pojemnika na brudną bieliznę?

 1. Pojemność. Wybierz kosz na pranie o odpowiedniej pojemności, aby pomieścił ilość brudnej odzieży, którą zbierasz między praniami. Uwzględnij ilość domowników oraz częstotliwość prania.
 2. Wytrzymałość. Postaw na pojemnik, wykonany z wytrzymałego materiału.
 3. Przepuszczalność powietrza. Ważne jest, aby kosz na pranie umożliwiał cyrkulację powietrza. To pomoże w zapobieganiu nieprzyjemnym zapachom i rozwojowi pleśni.
 4. Przenośność. Zwróć uwagę na to, czy kosz na pranie wyposażono w uchwyty lub rączki, które ułatwią przenoszenie go z jednego miejsca do drugiego.
 5. Kosz na pranie to ciekawy element dekoracyjny. Dlatego wybierz kosz, który pasuje do stylu i kolorystyki pomieszczenia.
 6. Łatwość czyszczenia. Upewnij się, że kosz na pranie jest łatwy do czyszczenia. Wybierz taki, który można łatwo czyścić wilgotną szmatką lub w razie potrzeby umyć. To pomoże utrzymać kosz w czystości i higienie.
 7. Składanie. Jeśli masz ograniczoną przestrzeń do przechowywania, rozważ wybór składanego kosza na pranie. Taki kosz można łatwo złożyć, gdy nie jest potrzebny, co ułatwi przechowywanie i oszczędzi miejsce.
 8. Dodatkowe funkcje. Niektóre kosze na pranie mają dodatkowe funkcje, takie jak przegrody na sortowanie bielizny, kieszenie na pranie delikatne czy wkładki zapobiegające przedostawaniu się zapachów.

W jakim miejscu ustawić kosz na pranie?

Wybór miejsca na umieszczenie kosza na pranie zależy od układu Twojego domu, dostępnej przestrzeni i Twoich preferencji. Ważne jest, aby wybrać miejsce, które jest dogodne, praktyczne i pomoże w utrzymaniu porządku w domu. Poniżej przedstawiamy kilka możliwości

 1. Łazienka. Najczęściej kosz na pranie znajduje się w łazience. To najpopularniejsze rozwiązanie i najwygodniejsze, ponieważ w tym pomieszczeniu robi się pranie. Jeżeli masz dość sporo miejsca, postaw kosz obok pralki. Jeśli nieco mniej, wykorzystaj przestrzeń p. pod umywalką lub między pralką a wanną.
 2. W wielu domach kosze na brudne ubrania znajdują się w pralni, czyli specjalnym pomieszczeniu, w którym robi się pranie. Pralnia to bardzo praktyczne rozwiązanie, które ułatwia sortowanie i przechowywanie brudnej odzieży.
 3. Szuflada lub szafa. Świetnym rozwiązaniem jest umieszczenie kosza w szufladzie albo szafce w łazience. Wiele szafek i szuflad posiada specjalne przegródki lub wkłady, które są przeznaczone do przechowywania brudnej odzieży. Na etapie planowania aranżacji łazienki wybierz meble, a właściwie wyznacz szafkę na kosz na pranie. To dyskretne rozwiązanie, które pozwoli utrzymać porządek i ukryć kosz.
 4. Jeśli jesteś przyzwyczajony do zbierania brudnej odzieży w sypialni, możesz umieścić kosz na pranie w rogu pokoju czy w szafie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.