Żaluzje zamontowane w oknach

Plisy, żaluzje, rolety dzień-noc. Jakie rolety okienne wybrać do domu?

Rolety okienne to bardzo przydatna i wielofunkcyjna rzecz. Głównym ich zadaniem jest ograniczenie wpadającego światła dziennego przez okno do pomieszczenia. Dzięki różnym rodzajom rolet okiennych, są też takie, które umożliwiają regulacje światła. Innym ważnym zadaniem, które spełniają to zasłanie widoczności. Jest to szczególnie ważne, gdy Twoje okna są na przeciw okien Twoich sąsiadów. Spojrzenia gapiów i wścibskich sąsiadów jest irytujące i denerwujące. Rolety okienne zapewniają poczucie komfortu. Warto także zaznaczyć, że rolety okienne mogą stanowić element dekoracji. Sprawiają, że pomieszczenie staje się przytulne, bardziej gustowne i mogą także podkreślać powagę wnętrza.

Jakie rodzaje rolet domu lub mieszkania wybrać ?

Na rynku wybór rolet okiennych jest bardzo szeroki. Możesz wybierać wśród żaluzji drewnianych, żaluzji aluminiowych, plis, rolet dzień-noc, rolet DUO. W zależności od stylu wnętrza wybór rolety będzie inny. Przykładowo, jeśli lubisz styl skandynawski lub styl rustykalny, powinieneś zdecydować się na żaluzje drewniane. Żaluzje drewniane są bardzo modne. Można je kupić do każdego okna. Żaluzje można personalizować pod względem wymiarów, kolorów, szerokości lameli czy mechanizmu. Mówiąc o lamelach, dostępne są lamele o szerokości 25mm lub 50 mm. Odnosząc się do mechanizmu, możesz zdecydować czy chcesz mieć go z lewej lub z prawej strony, a także czy chcesz sznurek lub taśmę. Żaluzje drewniane są bardzo popularne i chętnie wybierane.

Innym rodzajem rolet okiennych są plisy. Plisy mają inną fakturę niż żaluzje drewniane. Zrobione są z materiału. Plisy mają charakterystyczne zakładki. Można je zwijać i rozwijać za pomocą mechanizmu. Plisy także można personalizować. Możesz wybrać między odcieniami, a także możesz zdecydować czy chcesz mieć sznurek lub taśmę. Warto dodać, że plisy są kompatybilne z każdym typem okien i można je także zamontować na oknach niestandardowych.

Warte uwagi są także rolety dzień-noc. Jest to stosunkowo nowa propozycja, która od niedawna pojawiła się na rynku. Rolety te są bardzo ciekawe. Ich atutem jest to, że mając rozwinięte je na całej długości, światło dzienne może wpadać do pomieszczenia. Dzieje się tak, że rolety dzień noc zrobione są z dwóch rodzajów materiału. Jeden materiał całkowicie blokuje przedostawanie się światła. Z kolei drugi materiał swoją fakturą przypomina siateczkę. Przezierność materiału jest zdecydowanie większa. Wracając jeszcze to konstrukcji rolety, wspomniane materiały układają się naprzemiennie w kształcie pasów. W zależności od tego jak ustawisz pasy, ograniczysz ilość wpadającego światła lub całkowicie zablokujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.